Divadelní svět

Janěková Jana ml.

Janěková ml. Jana

narozena : 1978 ve Zlíně

znamení : ?


Vystudovala :

V roce 2000 absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně


Divadla, která "vyzkoušela" :

Divadlo v 7 a půl

Vij - Horror s písněmi – Nikolaj Vasiljevič Gogol - Čarodějnice (28.11.1998, režie Milan Noha)

 

Městské divadlo Brno

Naši furianti – Ladislav Stroupežnický - Verunka (29.12.1999 - 23.10.2003, režie Zdeněk Černín)


Brněnská studiová scéna Marta – studia JAMU

Figarova svatba - Pierre Beaumarchais, Peter Turini, Voltaire - Hraběnčin šatník (15.11.1997 - 13.5.1998, režie Martin Čičvák)

Tramvaj do stanice Touha - Tennessee Williams - (13.1.1999 - 23.5.1999, režie Viliam Dočolomanský)

Marná lásky snaha – William Shakespeare - Rosalina (19.9.1999 - 2.5.2000, režie Marjorie Hayes)

Leonce a Lena - Georg Büchner - Lena (17.10.1999 - 8.5.2000, režie Pavel Šimák)

Yvona, princezna burgundánská - Witold Gombrowicz - Královna Markyta (12.12.1999 - 10.5.2000, režie Markéta Miláčková)

Racek - Anton Pavlovič Čechov - Pavlína (6.3.2000 - 14.5.2000, režie Vladimír Kelbl)


Národní divadlo v Brně - Malá scéna Mahenova divadla

Dvojí domov - Jan Čep, Petra Havelková, Martin Tichý - Albína Drůzová, učitelka (3.3.1999, režie Martin Tichý)

Na dotek – Patrick Marber – Alice (16.6.2002 - 9.11.2006, režie Jana Janěková)


Divadlo Na zábradlí

Pokusy o její život - Martin Crimp - Dívka (13.10.2001 - 13.10.2001, režie Pavel Baďura)

Nože a růže - Miloš Urban – Teri, Tomova bývalá láska (25.6.2005 - 28.3.2006, režie David Czesany)


Divadlo Radka Brzobohatého

Chvilková slabost - Donald Churchill – Lucy (15.9.2003, režie Jan Burian)


A Studio Rubín

On není jako On – Elfriede Jelinek - (14.2.2006, režie David Czesany)


Letní Shakespearovské slavnosti

Romeo a Julie – William Shakespeare - Kapuletová (25.6.2004 - 27.8.2005, režie Martin Huba)


NÁRODNÍ DIVADLO - Národní divadlo

Sluha dvou pánů – Carlo Goldoni - Smeraldina (1994, režie Ivan Rajmont)

Maryša – Alois a Vilém Mrštíkové – Rozára (1999-2004, režie Jan Antonín Pitínský)

Smrt Hippodamie – Zdeněk Fibich, Jaroslav Vrchlický – Airopa (2000-2000, režie Josef Průdek)

Lucerna – Alois Jirásek – Hanička (2001-2007, režie Vladimír Morávek)

Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové – Josef kajetán Tyl – Velena (2005-2006, režie Jiří Pokorný)


NÁRODNÍ DIVADLO - Stavovské divadlo

Mistr a Markétka – Michail Bulgakov – Karaulina tj. spisovatelka, Ludmila, Frída (1999-2002, režie Oxana Meleškina-Smilková)

Obsluhoval jsem anglického krále – Bohumil Hrabal - Vlastička, Lili, Zpěvačka (1998-2002, režie Ivo Krobot)

Mnoho povyku pro nic – William Shakespeare – Margareta (1999-2004, režie Enikő Eszenyi)

Kristinčin Návrat - Hugo von Hofmannsthal – Antonie (2000-2001, režie Ivan Rajmont)

Pták Ohnivák – Daniela Fischerová – Ohnivá (2000-2002, režie Zbyněk Srba)

Idiot – Fjodor Michajlovič Dostojevskij – Adelaida (2001-2003, režie Ivo Krobot)

Oresteia – Aischilos – sbor (2002-2003, režie Ivan Rajmont)

Rodinné sídlo – Zdeněk Jecelín - Taťána Fjodorovna Rodinovová (2002-2002, režie Ivo Krobot)

Večer tříkrálový – William Shakespeare – Viola (2001-2004, režie Enikő Eszenyi)

Stísněná 22 – Iva Volánková – Těhotná žena (2003-2003, režie Jiří Pokorný)

Dobrý člověk ze Sečuanu – Bertolt Brecht - Šen Te – Šuej Ta / Neteř (2003-2005, režie Martin Čičvák)

Lakomec – Moliere – Mariana (2004-2006, režie Michal Dočekal)

Pokoušení – Václav Havel – (2004-2005, režie Charles Marowitz)

Škola pomluv - Richard Brinsley Sheridan – Maria (2004-2008, režie Ivan Rajmont)

Tisíc a jedna noc aneb Příběhy z Písku – Neznámý - Prolog (1.-3.žena), Dunjá (2005-2006, režie Martin Čičvák)

Arkádie – Tom Stoppard - Chloe Coverlyová (2006-2008, režie Radovan Lipus)

Duše-krajina širá - Arthur Schnitzler – Erna (2005-2007, režie Ivan Rajmont)


NÁRODNÍ DIVADLO - Kolowrat

Psychóza ve 4.48 – Sarah Kane - (2003-2005, režie Michal Dočekal)

Porcelánová váza - Jugoslav Petrovski – (2004-2004, režie Ivan Rajmont)


NÁRODNÍ DIVADLO - Projekt Bouda

Faust, můj hrudník, má přilba – Werner Schwab – Markétka (2003-2003, režie Thomas Zielinski)

Hypermarket – Viliam Klimáček – Eva (2004-2004, režie Michal Dočekal)


Národní divadlo – suterén

Okruh osob 3.1 – Lars Norén – Dívka (2005-2005, režie Thomas Zielinski)


Kde ji můžeme vidět v sezoně 2009/2010 :

NÁRODNÍ DIVADLO - Národní divadlo

Cyrano z Bergeracu – Edmond Rostand – Roxana (31.10.2002, režie Michal Dočekal)

Lucerna - Alois Jirásek - Hanička (7.10.2008, režie Vladimír Morávek)


NÁRODNÍ DIVADLO - Stavovské divadlo
(stálé angažmá od roku 2000)

Sněhová královna – Hans Christian Andersen – Princezna, Loupežnická dcerka (24.4.2008, režie Zoja Mikotová)


NÁRODNÍ DIVADLO - Kolowrat (stálé angažmá od roku 2000)

Listy důvěrné (Leoše Janáčka) – Brian Friel – Anežka (19.2.2009, režie Lucie Bělohradská)


Divadlo Palace

Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete? - Jean-Jacques Bricaire a Maurice Lassayques – Sabine (2005, režie Petr palouš)


Žádné komentáře