Divadelní svět

Míčová Gabriela

Míčová Gabriela

narozena :

znamení : ryby

       


Vystudovala :

střední zdravotní škola Vyškov

soukromá herecká škola Šumperk (2 roky)

DAMU (absolutorium v roce 2002)


Divadla, která "vyzkoušela" :


Dětské studio Divadla Husa na provázku

1980 čili Jak Lukáš V. a Sagvan T. vařili dort - Vladimír Morávek (16.2.1992, režie Vladimír Morávek)


Severomoravské divadlo Šumperk

Aucassin a Nicoletta - Anonym - - (14.10.1995, režie Václav Martinec)

Trójanky - Eurípidés - Chór (27.9.1996, režie Václav Martinec)

 

Divadlo DISK

Baron ve větvích - Italo Calvino – Viola,Uhlíř,Venkovanka, Pirát (28.5.1999 - 29.4.2000, reřie Boris Rösner)

Balkon - Jean Genet - Carmen (1.11.1999 - 16.6.2000, režie Adam Pražák)

Hamlet, kralevic dánský - William Shakespeare - (20.1.2000 - 20.6.2000, režie Ksenija Krčar)

Vojcek - Georg Büchner - (13.3.2000 - 19.6.2000, režie Michal Dočekal)

 


Divadlo v Řeznické

Služky - Jean Genet - Solange (1.3.2000, režie Kateřina Jungová)

 


Středočeské divadlo Kladno

Záleží na okolnostech - James Matthew Barrie - Lady Kateřina (13.10.2000, režie František Laurin)

 


Divadlo Alfred ve dvoře

Pokoj-e - Philippe Minyana - (16.6.2004, režie Dušan D. Pařízek)


A Studio Rubín

Nevinní jsou nevinní - Tomáš Rychetský - Alena (12.10.1997 - 11.4.2000, režie Ondřej Pavelka)

Noc tribádek – Per Olov Enquist – Karolína Marie Davidová (20.3.2005, režie Viktorie Čermáková)


Artes Liberales o.s. - Gorlice Praha Vyšehrad

Faust - Johann Wolfgang Goethe -  Marta, Lilith, Dáma, Baukis (28.6.2007, režie David Czesany)

 


Divadlo Komedie

Lidumor aneb Má játra beze smyslu - Werner Schwab – Bianca (4.12.1999, režie Dušan D. Pařízek)

The Bandits – Friedrich Schiller – Amálie (20.12.2001, režie Dušan David Pařízek)

Made in China – Marc O'Rowe – (18.9.2002, režie Konrád Popel)

Hommage a Eva (15.12.2002 – 15.12.2002)

Pokoje - Philippe Minyana – (19.12.2002)

Proměna - Franz Kafka/Arnošt Goldflam - Posluhovačka (27.2.2003 – 3.6.2004, režie Arnošt Goldflam)

Tvar věcí - Neil LaBute - Jenny (10.5.2003 – 20.5.2005, režie Petr Tyc)

Co měsíc vyprávěl – Jaromír Sypal – (2.9.2003 – 22.2.2005, režie Martin Ryšavý)

Ostrostřelci : Prostor - Jan Nebeský, Zdeněk Plachý, Jiří Šimáček, Egon L. Tobiáš, David Jařab - (24.9.2003 - 25.9.2003, režie Zdeněk Plachý, Jiří Šimáček, David Jařab)

Solingen (Rána z milosti) - Egon Tobiáš - Ofélie (27.3.2004 – 19.1.2005, režie Jan Nebeský)

Ostrostřelci : Hudba – Insect of Avalon, Jiný než ostatní, To jste přišel pozdě – Miloš Štědronň, Egon L. Tobiáš, David Jařab - (13.9.2004 - 16.9.2004, režie Jan Nebeský, Tomáš Svoboda, David Jařab)

U Cíle - Thomas Bernhard - Děvče (9.10.2004 – 22.12.2006, režie Arnošt Goldflam)

Klára S. - Elfriede Jelineková - Aélis Mazoyer (17.12.2004 – 3.6.2008, režie David Jařab)

Oliver Twist - Charles Dickens/Zdenek Plachý/Jiří Šimáček - Rakvářka/Nancy/Oliver Twist II. (20.2.2005 – 6.4.2005, režie Zdenek Plachý)

Miriam - Lenka Lagronová - Mirka (24.3.2005 – 22.11.2006, režie Jan Nebeský)

Předtím/Potom - Roland Schimmelpfennig - Susanne (22.6.2005 – 8.12.2006, režie Dušan D. Pařízek)

Sportštyk - Elfriede Jelineková - Elfi Elektra (25.4.2006, režie David Jařab, Jan Nebeský, Dušan D. Pařízek)

Vyšetřování pokračuje - Egon Toiáš - Loki / Senzibil (7.6.2006 – 15.5.2008, režie Jan Nebeský)

Biograf Franz Kafka – Franz Kafka, Kamila Polívková, Dušan David Pařízek – (31.3.2007 – 31.3.2007)

Biograf Ladislav Klíma – Stanislav Majer – (30.5.2007 – 30.5.2007)


Kde ji můžeme vidět v sezoně 2009/2010 :


Divadlo Miriam – divadelní scéna sdružení Petrklíč

Osiřelé múzy – Michael Marc Bouchard – (16.12.2006, režie Elena Strupková)


Divadlo La Fabrika (Divadelní studio Továrna)

Česká pornografie – dle novely (Umělohmotný třípokoj) Petry Hůlové - (9.10.2007, režie Viktorie Čermáková)

Políbila Dubčeka (1968-čas utopie) - Karel Steigerwald & kol. - (17.9.2008, režie Viktorie Čermáková)


Divadlo Komedie

Antiklimax - Werner Schwab - Marjánka (8.9.2003, režie Dušan D. Pařízek )

Alenka v kraji divů - Lewis Carroll/David Jařab – Alenka (16.9.2003, režie David Jařab)

Zmatky chovance Törlesse - Robert Musil (Dušan D. Pařízek) - Božena (15.8.2005, režie Dušan D. Pařízek)

Hořké slzy Petry von Kantové - Rainer Werner Fassbinder - Sidonie von Grasenabbová (23.9.2005, režie David Jařab)

Vodičkova – Lazarská - David Jařab – 3 (1.12.2005, režie David Jařab)

Žižkov - David Jařab – Monika (19.10.2006, režie David Jařab)

Světanápravce - Thomas Bernard – Žena (30.11.2006, režie Dušan D. Pařízek)

Kabaret Ivan Blatný - Miloš Orson Štedroň - (15.3.2007), režie Jan Nebeský

Proces - Franz Kafka - Leni = Slečna Bürstnerová (3.9.2007, režie Dušan D. Pařízek)

Nosferatu - Bram Stoker a David Jařab - (7.11.2007, režie David Jařab)

Nadváha, nedůležité: Neforemnost - Werner Schwab - Herta (18.1.2008, režie Dušan D. Pařízek)

Karlovo náměstí - David Jařab - Milena (7.3.2008, režie David Jařab)

Snílci - Robert Musil - Regina (5.6.2008, režie Dušan David Pařízek)

Spiknutí - Egon Hostovský, Dušan David Pařízek - Milada (2.12.2008, režie Dušan David Pařízek)

Lvíče - Josef Škvorecký, Viktorie Čermáková - (7.2.2009, režie Viktorie Čermáková)

 

Ocenění a úspěchy :

cena Děkana DAMU za mimořádnou úroveň výsledků po celou dobu studia a za originalitu v kreativních projektech, rok 2002

Žádné komentáře