Divadelní svět

Kritika divadelních inscenací

Postřižiny

Postřižiny - Bohumil Hrabal

Divadlo ABC

režie Petr Svojtka

premiéra 9.2.2008

 

Máte rádi Bohumila Hrabala a dáváte přednost divadlu před knihou či filmem? Ano, tak určitě zajděte do divadla ABC. Režisér Petr Svojtka se tento známý kousek rozhodl uvést na jeviště, a tak se tomu taky v únoru 2008 stalo. Moje kritika asi nebude nic moc, protože jsem neviděla ani film a ni nečetla knihu, ale tak alespoň vyjádřím svůj dojem z dramatizace.


Výkony herců jsou velmi přesvědčivé. Asi nejvíce mě zaujal Miroslav Vladyka jako strýc Pepin. Špatné výstupy však nepodali ani od ostatní herci, mezi něž patřili Jiří Hána, Barbora Poláková, Aleš Procházka, Lubomír Lipský, Vasil Fridrich, Oldřich Vízner, Radim Kalvoda, Jaromír Nosek a Petr Klimeš.


Scéna se sestávala z těžkých kulis představujících : dole vjezd do pivovaru, vlevo postel, vpravo kuchyňka nahoře se střídala ložnice s holičstvím a s komínem. Dokonce se na podiu oběvilo i skutečné kolo a motocykl. V průběhu děje se jeviště jinak neměnilo. Představitelé byli samozřejmě dobově ustrojeni.


Pokud jste tedy milovníky Bohumila Hrabala tak neváhejte a zajděte do ABC porovnat jinou verzi než na jakou jste zvyklí, nebudete litovat.

Žádné komentáře