Divadelní svět

Kritika divadelních inscenací

Víš přece, že neslyším, když teče voda

Víš přece, že neslyším, když teče voda - Robert anderson

Branické divadlo ( Agentura Harlekýn )

režie Pavel Háša

premiéra 11.11.1998

No tak to byl zase jednou den určený přímo pro návštěvu divadla. Ano, 22.6.2008 vedra přes 30°C a já se vydám na cestu do Prahy. Drama Roberta Andersona v režii Pavla Háši. Agentura Herlekýn se svou inscenací tentokráte hostovala v Branickém divadle. Představení není téměř co vytknout, ale budově, kde se odehrávala ano. V hledišti bylo neuvěřitelné horko a téměř nedýchatelný vzduch. Takže pokud se náhodou chystáte do Braníku, nechte to raději na podzim nebo na zimu.


Celý večer se sestával ze tří „povídek“. První nazvaná Poznání šokem, druhá Stopy holubic a poslední Já jsem Herbert. V kratičkých hříčkách se střídali herci Petr Nárožný, Václav Vydra, Jiří Ptáčník, Květa Fialová, Libuše Švormová a Eva Janoušková. Jejich výkonům se nedá nic vytknout a lze jen dodat, že to byl krásný, i když vlivem horka náročný zážitek. Například paní Fialová nebo pan Nárožný, to je hotový zázrak, však už je můžeme nazvat hereckými legendami se spoustou zkušeností.


Scéna se samozřejmě měnila s jednotlivými povídkami a byla celkem prostá, zkrátka obsahovala vše, co bylo v daném okamžiku potřebné. Kostými byly dalo by se říci všední a civilní, ono jak jinak, když jde o moderní hry, že?!


No pokud máte rádi komedie, tak neváhejte a pořiďte si vstupenky. Pokud Vás odradilo Branické divadlo (to bych nerada, protože krom vedra proti němu celkem nic nemám), tak můžete zamířit i do divadla U hasičů, kde agentura Harlekýn také uvádí své inscenace.

Žádné komentáře